תפריט

Myofasctial release

 

 

IMG_20190519_153852_525

 

– עיסוי מיופאשיאלי
אז מה זה החיה הזאת וכיצד “אכלים אותה”? (אוכלי בשר, להירגע – זה לא פרסום למנת גורמה אופנתית 🙂 )
שחרור Myofascial היא השפעה ידנית בו זמנית על השרירים (Myo) ועל רקמת חיבור (Fascia) , שמטרתה להרגיע רקמות מיופאשייאליים. ההשפעה מושגת על ידי סחיטה פסיבית והתארכות של השריר שזקוק לשיקום.
המונח “Myofasctial release ” נשמע לראשונה בשנת 1981 במהלך קורס מיוחד באוניברסיטת מישיגן לחקר טכניקות עיסוי שונים ושיטות להשפיע על גוף האדם. מחברי קורס Myofasctial release היו אנתוני צ’ילה, ג’ון פקהאם, קרול מנהיים. מנקודה זו ואילך, המונח “שחרור מיופאשיאלי” נהיה מוכר באופן נרחב, הוא מכסה טכניקות רבות ושונות המשמשות את המטפלים כדי לפתור את בעיות המטופלים שלהם.
איך בדיוק משפיע Myofasctial release על השרירים ועל פאשייה?
ישנם שני מודלים של מנגנונים אפשריים להשפעתה.
במודל המכני, ההנחה היא שהאפקט הישיר של מתיחה או לחץ על שריר פיזית “שובר” את תהליך הדבקות רקמות מיופאסיאליים, מוביל לירידה בעוצמת הקישורים בין סיבי הקולגן של רקמת החיבור, דבר שמקל על הזזת השכבות הפאשיאליות ביחס זה לזה.
במודל הנוירופיזיולוגי, ההנחה היא כי לחץ ומתח מוביל לגירוי של פרופריוספטורים, אשר שולחים אותות למוח לאורך נתיבים עצביים מובילים, וממנו בחזרה נתיבים עצביים מובילים מקבלים אותות תגובה המקדמים הרפיה שרירים ופאשייה המכסה אותם.
עיסוי כזה הוא הכרחי במקראים כאשר צריך להאיץ את תהליך ההתאוששות לאחר האימון, להסיר כאבי שרירים, להגדיל את הגמישות ולהפחית את הסבירות לפציעות, ולמנוע את טונוס יתר של השריר(מתח מוגבר).
אבל זה לא הכל!
בשל העובדה כי הרקמה הפאשייאלית מלאה בכלי הדם, קצוות העצביים ונקודות ביו-אקטיביות (אזורי דיקור או מרמות), Myofasctial release משפיע לא רק על הנורמליזציה של מערכת השרירים והשלד, אך גם על כל מערכות הגוף. משפר את העבודה של מערכות העיכול, הלימפה, האנדוקרינית, הלב וכלי הדם. נעלמים עצבנות, עייפות, כאבי ראש,עולה ליבידו והאנרגיה הכללית.
במהלך הסמינר “שחרור myofascial” יוצגו טכניקות שונות של Myofasctial release .
למשתתפי הסמינר תהיה היכולת לעבוד על הרשתות המיופאשיאליות הראשיות, ולהיות משוכנעים בפעול ביעילות של ה- Myofasctial release.
אני גם מזמין את כל עצלנים (:  לסשנים המרפים שלי, הכוללים Myofasctial release.
או לסדנאות שמתקות בבית הספר ליוגה ואמנויות הגוף Ishitva
בהוד השרון.
רחוב המרגוע 10

0546364727 אננדה

facebook youtube instagram
ווצאפ ווצאפ
השאירו פרטים