דהאראנה-דארשאן
שיטות למיקוד תשומת הלב

tartac

“היה ויתמסר האדם לעמידה על רגל אחת במשך אלפי שנים, לא ירוויח הוא אפילו את החלק השש עשרה מפירותיה של הראג’ה יוגה”
פאינגליה אופנישדה – פרק 4 שורה 15.

 

 

שיעור ראג’ה יוגה מהווה הזדמנות ייחודית ויוצאת דופן ללמוד שיטות לשליטה על התודעה דרך השגת שלמות בריכוזה, המבוססות על יוגה ביהרית   Bihar Yogaטנטרה ואופאנישאד.

הטכניקות, שעד כה לא נלמדו אלא ע”י העברה ישירה מגורו אל תלמידו האישי, מאפשרות רמת שליטה גבוהה ביכולות שונות שלנו דרך מדיטציה.

האופן בו פועלת התודעה של אדם רגיל משולה למנורה המאירה את אורה לכל החדר. לעומת זאת, כיוון כל קרני האור לנקודה אחת – יוצרת קרן לייזר ממוקדת. עם אותו מקור אור היא בעלת כוח גדול הרבה יותר, מאשר קרני אור מפוזרות.

בדיוק באותו אופן, המוח שלנו מתאפיין בריכוש לא-רצוני על אובייקטים פנימיים וחיצוניים, ללא התעמקות בתכונותיו של אף-אחד מהם. לתודעה האנושית יש פוטנציאל לכוח אין-סופי, אשר לא מגיע לידי מימוש דווקא בגלל התכונה הטבועה לבזבז משאבים מנטאליים רבים.

היכולת להשיג ריכוז מקסימאלי בעזרת כוח הרצון בלבד, חלוקה רצונית של תשומת הלב ושליטה על התפקוד המחשבתי הם כולם כלים חשובים מאין כמוהם להצלחה בכל תחומי החיים: החל מתפקוד תקין ברמה הסוציאלית (החיים הארציים) ועד למימוש עצמי בעולם הרוחני.

דהאראנה ( Dharana ) ודה י אנה ( Dhyana ) – הם שלבים בדרך לסמדהי  ( Samadhi ) – הארה. דרך תרגול מתמיד בטכניקות ריכוז – נפתחים הסידהיים ( Sidhi ) – יכולות על טבעיות), שאחת מהם היא האישיטווה – היכולת ליצור ולהרוס דרך המחשבה…

“דהאראנה דארשאן ” – היא התודעה היוגית הנעלה, אשר מושגת באמצעות תרגול על-תודעתי של ריכוז. המצב התודעתי הזה, לאמיתו של דבר, הוא למעשה חזרה אל עצמך האמיתי.

 

החיים המודרניים – הם זרם מידע אדיר וחזק במיוחד, שהתודעה האיטית שלנו לא מסוגלת לעכל, לאור תכונת ההתבזרות שלה.
התקופה הנוכחית של התפתחות האנושית מתאפיינת במעבר מאבולוציה טכנולוגית לאבולוציה אינפורמטיבית. מעבר זה מחייב אותנו לבנות מחדש את תהליכי קליטת המידע ומהירות עיבוד המידע. במקביל, התודעה והמודעות לא יכולות להשאר ללא שינוי שכן תהליך הברירה הטבעית ממשיך לפעול.
כדי להתמודד עם זרם המידע האינטנסיבי, כדי לא להמצא בסכנה מהשפעות המידע המנוגד, כדי להשאר מכלול שלם, גם ברמה הפיזית וגם ברמה האנרגטית, כדי שתהיה בידכם האפשרות לנווט כל מצב ולשלוט על המציאות הפיזית, דרך רמות ההוייה המעודנות – כעת חיוני לעבור לרמה חדשה לגמרי בעיבוד מידע – רמה של תת-הכרה ועל-הכרה. זה מאפשר להגביר את מהירותו של ה”מטבוליזם האינפורמציוני” (מטבוליזם – מיוונית, metabole – שינוי, עיבוד)
טכניקות של ראג’ה יוגה – דהאראנה דארשאן – מפתחות את הרכבי התת-מודע והעל-מודע, תוך שינוי מתמיד של תהליך האינטגרציה בין התודעה האישית לבין המציאות הפיזית והפוטנציאלית. ראג’ה יוגה מספקת שיטות לשליטה וארגון מחדש של היבטים שונים בחיים. כשברשותך קיימות אפשרויות חדשות לעיבוד מידע, עדינות יותר ומהירות הרבה יותר, אתה למעשה מקבל גישה למניפולציות אינפורמטיביות ברמה הטראנסצנדנטלית – הרמה, שבה מתרחשת בניית המציאות.
תודעה כזו – זו התודעה האנושית העתידית. החלו את השינוי – היום , ואל תחכו לרגע האמת, שבו תהליך הברירה הטבעית המתרחש בעידן ה – Kali-Yuga , ישים סימן שאלה מעל לסהארהאסארה-צ’אקרה שלכם:)!
בשיעור נכללים: טכניקות מנטליות ופיזיות לריכוז, שיטות תנועה בטראנס, פראנאיימה, עבודה עם מאנטרות, צלילים, יאנטרות, מאנדלות  ועוד.