mua lotos

תוכנית לריפוי שלם -

טיפולים אישיים הוליסטיים

של אננדה

 

במשך כ-20 שנה אני בונה סדהנה ( תרגול אישי) לפי צרכים אינדיבידואלים.
תגרול זה יכול לכלול טכניקות טהיר , שנוי תזונתי, אסנה, פראניימה, מנטרה, שיטות ריכוז או הרפיה.
סדהנה נבנית בהתאם לכוונה ואבחון.
מאות מטופלים ומתרגלים ניהנים מפירות של תוכנית אישית כזו.
סדהנה שאני בונה לא מוגבלת שמחלות מסויימות או סימפטומים גופניים אלה מכוונת לכל הרבדים וכל תחומי החיים.

תרגול סדהנה אישית .זה הדרך היעילה ביותר להעצים תרגול שלכם לא משנה מה היא האסכולה שלכם, להבריא, להתחזק, להעיר את חוכמת הגוף,
למלא את המאגר הפראני,לעצור גלים מחשבתיים בלתי נשלטים ולאהוב את עצמי

החשיבה הנורמטיבית לגבי ריפוי, גוררת אחריה חשיבה בטווח צר מאוד לגבי מושג הרפואה, ומשאירה אותנו בתוך מסגרות הרפואה הקונבנציונלית .

מה שתוכלו לקבל אם תבואו לפגישה אישית אצל אננדה, הוא ריפוי שלם, ולא ריפוי כמו שאתם מכירים עד כה. לריפוי פשוט, אפשר לקחת תרופות , או במקרה הטוב יותר לקבל מספר מסז’ים מידי מטפל מומחה .

הטיפול עוסק בהבאה לידי שלמות של המערכת האנרגטית של האדם, הנמצאת במרחב המנטלי-אמוציונלי שלו. האדם – זוהי מערכת מסועפת ומורכבת של כל רמות הקיום שלו. הכל קשור זה בזה, ואם במקום מסוים ישנה בעיה, ברור הוא שכל המערכת תצא משיווי-משקל והרמוניה פנימית, דבר שיגרום לשיבוש במערכת כולה. כך נוצר לו כדור סבוך של בעיות המופיעות בעקבות הימצאותו של קשר סיבה-תוצאה. בעיות כגון מחלות המתפתחות לאורך זמן ומחלות כרוניות, התפרצויות רגשיות לא צפויות ודיכאונות ארוכים ….

בדרך כלל, אפילו לא מתחילים לפרום כדור סבוך שכזה. בדרך פותרים בעזרת טיפולים קונבנציונליים את הרמה העליונה של הקשרים, אך הקשרים בפנים עדיין שולחים אותותיהם למטופל .

מה שמתקבל הוא תמונה עגומה למדי – אנו מעבירים את כל חיינו, חודש אחרי חודש, שנה אחרי שנה ומבזבזים את מיטב כספנו על תרופות וטיפולים, אך ה”קשרים” הפנימיים נשארים איתנים, ומתהדקים יותר ויותר כל פעם. מלחמה עם סימפטומי המחלה זה בדיוק כמו להוריד את החול מהשמיכה בחוף הים. ריפוי שלם לא בודקים ע”י תוצאה זמנית, אלא ע”י ניקיון ושלמות המרחב האישי הפנימי. לכן, במבט ראשון יכול להראות שהיבטים שונים של התוכנית לריפוי שלם שאננדה ירכיב לכם, לא קשורים כלל וכלל לבעיה שבגינה הגעתם אליו, שכן הבעיה הזו היא סך-הכל סימפטום, ולא מקור הבעיה. מה שלא יהיה, הסיטואציה נשלטת בראש ובראשונה ע”י השאיפות והרצונות שלכם, שלמעשה, לא צריכים להיות מוגבלים למשהו ספציפי אחד. כרגיל, הכל תלוי למעשה בכם, ובשאיפה שאיתה הגעתם… כאן נוצר מצב של “חוסר גבולות” – במובן הטוב של המילה. לעתים המטרה הראשונית שעמה הגעתם נדחקת למקום השני או השלישי, ולפעמים אף מאבדת את האקטואליות שלה, ולא מעניינת אתכם יותר, ברגע שמתחיל הקשר ההדדי בין המטפל למטופל. כן. קשר הדדי. זהו עוד הבדל מהותי מהרפואה הקונבנציונלית. קודם כל, הרצון של המטופל להיפתר מהבעיה שבגינה הוא הגיע. כמה פרדוקסלי שזה לא נשמע – לא תמיד יש לנו שאיפה להיפתר מה”פצע” שלנו, התופס מקום מרכזי ביחסנו אל הקרובים, העמיתים לעבודה, בני הזוג ועוד, ויחסיהם אלינו.

לאחר הגדרת המטרה מגיע שלב האבחון, שהחלק העיקרי שבו הוא סאמאיימה (הזדהות מלאה) עם המטופל, ועם מקום מסוים שהוא מוקד הבעיה בזמן הנוכחי .

לאחר מכן מורכבת תוכנית לריפוי שלם. התוכנית יכולה לכלול תרגול יוגי של אסאנות (תנוחות גוף) תוך דגש על עקרונות  Ayurveda, פראנאימות (תרגילי נשימה), טכניקות מדיטטיביות שונות, עבודה עם מודרות (מנעולים אנרגטיים), מאנטרות, דיאטות הכרחיות, שינוי של היבטי קיום מסוימים דרך עבודה על אופן החיים שלנו, וכמובן – טיפולים אצל אננדה.

בנוסף להיבטים של התוכנית האישית לריפוי שלם , יש גם נושאים כללים לפגישות כאלה: תכנים פוסט-טראומתיים שיקומיים, איזון צ’אקרלי, עבודה עם קשת רחבה של בעיות כרוניות וכאבים חדים, הרכבה של תוכניות תזונה אישית ועוד. הטיפולים ההוליסטיים של אננדה מאתרים את שורש הבעיה, בעזרת ידע בקינזיולוגיה, רדיואסטזיולוגיה וסאמייאמה, ולאחר מכן מביאים לאיזון בעזרת אנרגיות ה -Prana וה -Vortexhealing, את אותם התחומים שבהם האדם יתקשה להסתדר בעצמו. בזמן הטיפול מתקיימת עבודה בו זמנית בכל רמות הקיום של האדם : ברמה הפיזית, ברמה הפסיכו-אמוציונלית, ברמה המנטלית, ברמה האסטראלית, וברמה הקארמית. אבל העיקר – זה להבין, שמרגע תחילת הטיפול, אופן השתנות הבעיה תלויה מאוד במודעות של האדם, מוכנותו לפתור את הבעיה, ובמידת האחריות שהוא נוטל על עצמו.

ananda

 


תגובות

פיגר יעקב

חוץ משיעורי היוגה הבלתי-נשכחים , התמזל מזלי להיות במספר טיפולים אישיים. לא כל כך חשובים הפרטים, אבל השינויים החלו לקרות כבר מרגע ההחלטה לעבור את הטיפולים…

זה כמו דו-שיח עם עצמך …

” אבל אתה יודע הכל בעצמך” – היה המשפט הראשון אחרי התבוננות קצרה ….

אם האדם היה יכול להקשיב לעצמו, לשמוע ולהיות מודע, הוא היה פותר את כל בעיותיו במהלך מדיטציה אחת …

אבל המציאות – רחוקה מכך. בהתחלה אתה לא מקשיב כלל – למה להקשיב? וכשכבר מגיע תובנה שצריך להקשיב – אתה לא שומע כלום. פתאום, כאילו נדלקים עשר אלף מכשירי רדיו בתדרים שונים….מה כבר אפשר לשמוע בסבך שכזה? אבל לאט לאט אתה לומד לסנן את המיותר ולהקשיב …

המוח מנסה לעבוד עלייך לפעמים – מכניס את התדר הלא נכון…רק שלא תשנה כלום…שקר עצמי, הרגעה עצמית, שכנוע עצמי…אתה עובר בכוח דרך הדלת הזו…ואז המוח מפעיל את התכסיס האחרון שלו – ספקות. האם אני שומע באמת? האם הבנתי את מה נאמר לי נכון? אולי זה עוד שקר עצמי ?

הגעת למסקנה שנדרש דו-שיח, מבט מהצד… דילמה נוראית – אני לא סומך על אף אחד חוץ מעצמי, וכעת  גם על עצמי אני לא סומך …

לעזור ניתן בדרכים שונות. לדוגמא, אפשר “להתנפל” על המטופל, לתקן את כל מה שלא בסדר, לסדר, ולשלח אותו לעולם בלי שהוא עשה צעד אחד עצמאי. ואפשר, מצד שני, להקשיב בעדינות, לתת למטופל להקשיב לעצמו, לתת לו חופש בחירה מלא, מה הוא ירצה לפתור בעצמו , ואיפה הוא באמת צריך עזרה .

בשביל לשמוע את האחר, צריך “מעט מאוד”…שקט והרמוניה פנימית, חוסר חשיבות עצמית, נפש נקייה, איזושהי צלילות והכרת תודה גדולה על זה, שנתנו לך להקשיב …

לאט וללא הצמדות לתוצאה. לא צריך לצפות לשיפור מופלא והארה – אף אחד לא יעשה במקומך את העבודה. אבל, אתה תקבל את כל העזרה , שאליה אתה מוכן, בדיוק אותם כלים, שביכולתך להשתמש בהם באופן עצמאי .

אבל אל תשכח, שאתה הוא זה שיוצר את המציאות שלך, ואתה צריך לעשות את כל מה שביכולתך ועוד טיפה מעבר לזה .

שקט, הרמוניה, שמחה….למעשה, אתם יודעים ש”אננדה” פירושו מסנסקריט “שמחה”? שמחה אלוהית, שמחה הנובעת מכך שאתה עושה את הצעדים בדרכך שלך …

כל אחד ימצא שם , את מה שהוא מחפש – מרפא שלם, מורה, מלווה, חבר שהושיט לעזרה… אני מצאתי את עצמי, דו-שיח עם עצמי… דו-שיח, שמוביל לשתיקה… דו-שיח, שמוביל ליצירה ומימוש עצמי …

חבל, שלא ניתן לתאר את הכל בעזרת מילים …

עברו רק שבועיים …

•  הבעיה כבר איננה, אמר אננדה בסיום הטיפול האחרון .

•  איזו בעיה? – שאלתי …

השינויים ממשיכים להגיע בכל המישורים. כמובן, שתמיד אפשר להתעלם ולבחור בלא לעשות כלום …

למרות שלא חדש לי עד כמה שינוים במציאות ויכולות פיזיות ומנטליות תלויות במצב ההכרה, אני נדהם ומתפלא בכל פעם מחדש.

אני מתמלא בשמחה ותודה עבור האור, שמאיר את הפינות החשוכות של המודעות שלי ואת הדרך לעצמי השלם

תודה, אננדה… פשוט תודה …

……………………………………………

שיר ירון

משפחה יקרה ,

הייתי רוצה לשתף אתכם בחוויה האישית שלי מהטיפולים שחוויתי אצל אלכס,

הגעתי לטיפול לאחר שסבלתי תקופה די ארוכה ממצב פיזי ונפשי ירוד שבא לידי ביטוי בחלקו בדלקות גרון בלתי פוסקות וחולשה תמידית ,הטיפול הקונבנציונאלי לא שיפר את מצבי וגם לא טיפולים נוספים שניסיתי ,

כבר בטיפול הראשון חוויתי משהו כ”כ עוצמתי ,והרגשתי שהתמלאתי באנרגיות

השינוי שהרגשתי בעקבות הטיפולים והתרגילים שניתנו לי היה מדהים

הייתי רוצה להמליץ לכם בחום על חוויה טיפולית שונה

……………………………………………

יפעת

לפני מספר חודשים התעוררתי בבוקר עם סחרחורת, מדידת לחץ הדם שלי הראתה לחץ דם נמוך. מכיוון שהייתי זקוקה לאישור מחלה ניגשתי לרופא, ומכיוון שאי אפשר לצאת מרופא ללא בדיקה אחת או שתיים יצאתי עם הפניה לבדיקות דם. בדיקות הדם הראו רמת ברזל נמוכה, וכן המוגלובין נמוך. חזרתי אל הרופא ומכיוון שכאשר חוזרים לרופא עם תוצאות בדיקות אי אפשר לצאת בלי תרופה, קיבלתי מרשם לגלולות ברזל. התחלתי ליטול אותן אך הרגשתי שאני רוצה לטפל במצב גם מכוון אחר, בעיקר תזונתי. “במקרה” בשיעור היוגה הבא עם אלכס הוא סיפר שהחל ביעוץ תזונתי (איך הוא תמיד יודע בדיוק מה אני צריכה?) , מיד קבעתי פגישה. המפגש היה מעניין, מוזר ומדהים כאחד, אלכס בדק את מצב הדושות שלי וגם את האיזון בין יין ליאנג, ומצא עודף אש וחוסר איזון בין יין ליאנג. למעשה שנים רבות חשתי את עודף האש בגופי ואת תוצאותיו. אלכס יעץ באופן מאד מדויק לגבי תזונה וכן בכוונים אחרים היכולים להשפיע לאיזון- צבע הבגדים, אסנות מסוימות, ועוד. התחלתי בטיפול בהדרגה והתמדתי למרות הקושי (אוי בלי סוכר..) הפסקתי את הטיפול בגלולות הברזל. לאחר מספר ימים התחלתי להרגיש שינוי, פחות עייפות בשעות הערב (בכלל לא ידעתי שזה אפשרי להיות רעננה בערב), תחושה של אנרגטיות ובריאות. עם הזמן חשתי בעצמי את האש מתחילה לדעוך וגם כאן הופיעו תחושות לא מוכרות של שלוה ואיזון. לאחר שלושה חודשים חזרתי על בדיקת הדם , גם כאן היתה הפתעה נעימה- רמת הברזל עלתה אל אמצע תחום הנורמה וההמוגלובין אף הוא עלה. היה נעים לראות את התוצאות בבדיקה מעבדתית, אך אין תחליף לתחושה הנפלאה של איזון וחיוניות. ורק נותר לי לאמר- אלכס תודה .

……………………………………………

נילי

פגשתי באלכס לפני 3 שנים , ולאחר תקופה לא ארוכה גם את לילא ….

ומאז …השתפרו חיי … עובדת על כך יום יום שעה שעה וזה לא קל.

בנוסף ללמוד היוגה בהדרכת לילא ואלכס ( כל שעור הוא חוויה שמימית עבורי) אני מקבלת ושואבת מהם המון כוח להתמודדויות יומיומיות – בחיי הפרטיים, החברתיים, בעבודה … ולומדת יום יום מחדש כמה החיים פשוטים אם מקבלים אותם כך.

בעקבות לחצים אובייקטיביים בחיי , נחשפתי ל”מחלה ” שמוגדרת כך ברפואה הקונבנציונלית – טחורים – פיסורה- ועוד שמות מוזרים.

האמת שנבהלתי ונלחצתי – לאחר ביקור אצל רופא מקצועי שיעץ לי לעבור בדיקה חודרנית ורמז רמיזות חד משמעיות לאפשרות ניתוח , פניתי לאלכס וסיפרתי לו הכל… גם במהלך התקופה אלכס ידע וטען שנשלחים חיצים לכאן או לכאן בעקבות לחצים אובייקטיביים ולחצים מחשבתיים שלי ……

אלכס ערך לי בדיקה אנרגטית – בשקט ובשתיקה האופייניים לו , בביטחון שמעניק, במבט החודרני השלו—העביר לי מסר שהכל יהיה בסדר …..

נתן לי טיפול אלטרנטיבי ( שטיפת הרקטום בשתן שלי במשך שבוע (ושינה לי הרגלי אכילה …….

לאחר שבועיים חזרתי לרופא מומחה לבדיקה ידנית והפלא זה פלא – נעלם הכל כאילו לא היה – הרופא המומחה לא הבין למה הרופא המטפל נתן אבחון של טחורים ופיסורה ועוד “קללות ” וטען שאני בריאה …..

בנוסף אלכס שינה לי תזונה מאחר וסבלתי קבוע מכאבי בטן עצבנית והיום אני ללא כאבים כלללללללללללל אלכס ולילא יקרים – אתם נהדרים……..אני אוהבת אתכם

………………………………………………………………

 אירינה

. אני רוצה לחלוק את הצלחת הטיפול הקצר שעשיתי אצל אננדה.
סבלתי מדלקת חניכיים בשנים האחרונות, ולאחרונה המצב הידרדר. רופאי שיניים המליצו על טיפולים שונים, כולל הקצעת שורשים וטיפולי אנטיביוטיקה, שהם לא טיפולים אפקטיביים במיוחד והתופעה יכולה לחזור ואז עושים טיפול חוזר. שמעתי על אננדה מחברים, וראיתי את ההרצאה שלו ושל לילא על תזונה טבעית. זה השפיע עלי מאוד. מיד שיניתי הרגלי אכילה ופניתי לאננדה לטיפול בדלקת החניכיים. הפגישה היתה קצרה, ובסוף הפגישה אננדה אמר שהבעיה בכבד, וצריך לנקות אותו מרעלים. הוא נתן רשימה של פעולות פשוטות שאותם היה צריך לעשות במשך חודש. עשיתי בקפדנות את כל מה שהוא המליץ, ואחרי

כחודש שמתי לב שהתסמינים של הדלקת נעלמו – דימום בזמן צחצוח, נפיחות וגירוד החניכיים. זה פשוט מדהים! היה כל כך פשוט לעשות את זה, במקום טיפולים כבדים שהרפואה הציעה. תודה רבה, אננדה!”

……………………………………………………………….

חנה שטיימן

הגעתי לאננדה לפני 13 שנה אחרי המלצה של חברה. חיפשתי מקום שיעזור לי להפעיל את הגוף. תמיד שנאתי כל פעילות פיזית, כי הכל נראה לי משעמם. וגם הגוף שלי היה מפותח בהתאם: עם עודף משקל אחרי 2 לידות, לא חזק, לא גמיש, לא יציב ועם בעיות בגב כבר בגיל 34.

אבל רב הסבל היה ממצבי הרוח. הייתי נכנסת לכעס ,פחד או העלבויות לימים שלמים וזה היה מתיש. 

אצל אננדה קודם כל הבנתי עד כמה הגוף שלי לא מסוגל לבצע תנוחות שנראו לגמרי פשוטות. למרות שתמיד לכל תנוחה היו גירסאות מקלות, היה לי מאוד קשה. אני זוכרת שבמשך חודשים אחרי שהקפדתי להגיעה לשיעורים ,באמצע כל שיעור היתה חוזרת אלי המחשבה”:למה אני מביאה את זה לעצמי?” אבל הייתי חוזרת לעוד שיעור בגלל הקסם שהיה קורה כל שיעור וגם כמה ימים אחריו. הבעייות שהייתי מביאה מהבית ומהעבודה היו מקבלות זוויות ראיה שונות באמצע השיעור ומתפוגגות לקראת הסוף. ההתבוננות שחוזרים אליה כל פעם במשך השיעור יצרה מרחק ביני לבין המחשבות וההרגשות והורידה מחשיבותם. 

היוגה וכל גישת החיים של אננדה ולילא משיעור לשיעור, מסמינר לסמינר ודרך תירגול אישי שקיבלתי מאננדה שינו לא רק את הגוף שלי, שנהפך ליפה, גמיש וחזק, אלה את כל האופן בו אני רואה את עצמי, את האחרים, את התפקיד שלי בחיים ואת המטרות שלי. אני עכשיו נהנת מדברים פשוטים וחייה חיים הרבה יותר מלאים. זה לא שהיוגה מרגיעה. פשוט מתרגול של יוגה נעלמות הסיבות לעצבנות ופחד.

אני יודעת שיש הרבה מורים טובים ליוגה. אני חושבת שמה שמייחד את לילא ואננדה זה שהם חיים את מה שהם מלמדים. היוגה שהם מביאים באה ממקום מאוד אוטנתי, עוצמתי, אמיתי ומקבל. זה גורם לכל שיעור להיות שונה לגמרי אחד מהשני אבל תמיד משאיר וואו שיש אחרי יצירת מופת שהיית נוכחת בה וגם תחושת מילוי של אהבה ושימחה ללא סיבה.

זה מאוד נעים להרגיש כמו כינור שכיוונו את המיתרים שלו. לחיות בהרמוניה עם עצמי והעולם.

……………………………………………………………………..

מירי

מורה יקר,
משתפת שמצליחה לתרגל את הרוב.
מדהים השינוי שקורה בעולמי.. לאט לאט (האמת שדי מהר